Vandaag is onze jongste jarig. Maurice is 11 jaar geworden. Hij heeft vandaag getrakteerd op school maar de verjaardag thuis vieren we donderdag omdat de dag erna iedereen vrij is i.v.m. Goede Vrijdag.
Meestal proberen we iets leuks te maken om te trakteren zolang ze op de basisschool zitten.
Deze keer wilde Maurice graag cakejes trakteren. Gisteren dus de hele middag in de keuken gestaan om zo'n 50 cakejes te bakken. 's-Avonds er glazuur op gedaan en daar bovenop een kippetje en een paar snoepeitjes opgezet en wat funhagel als finishing touch.
Vanmorgen voor schooltijd nog snel een paar foto's gemaakt.


Het fototoestel heeft Maurice aan de juf gegeven met de vraag of zij een paar foto's in de klas wilde maken. En dat wilde ze wel.
Het is traditie dat de jarige in de bovenbouw op het bureau van de meester of juf mag staan...

.... en ondertussen wordt er door de klasgenoten gezongen. Uiteraard wordt er het gebruikelijke versje gezongen: Een fijne verjaardag voor jou. Wat daarna volgt door het Engelse Happy Birthday en in het duits: Gute geburtstag für dich, in het frans: Bon anniversaire a toi en in het chinees: Hanki, panki, shanghei. Maar wat standaard in alle groepen wordt gezongen is:
Wat wil je later worden?
Wat wil je later worden?
Wat wil je later worden als je groter bent?
Als je groter bent?
Als je groter bent?
En dan gaan de handen zo hoog mogelijk om te laten zien hoe groot je dan al bent!!!

Als ze uitgezongen zijn, kan hij trakteren

De jarige mag een grote plaat uitzoeken waar alle leerkrachten hun naam opzetten. Maurice koos er één uit met politieauto's.

Groetjes, Tineke